Mersul Trenurilor 2009 Tabela plecari trenuri din Gara Bucuresti Obor(Gara de Est)

Bucureşti Obor

05.50        P    8011       Pantelimon 06.04 - Ram. Pasarea 06.09:30 - Lehliu 07.17 - Ciulniţa 08.53 - Feteşti 10.14

                                    1 2 c d b r

07.40        P    8081       Pantelimon 07.54 - P. mac. Ram. Voluntari 08.02 - Buc. Sud Gr. Călători 08.13 - Olteniţa 10.47

                                    1 2 c d b r

08.05        P    8031       Pantelimon 08.19 - Lehliu 09.38 - Ciulniţa 10.51 - Feteşti 11.48

                                    1 2 c d b r

13.18        P    8013       Pantelimon 13.32 - Lehliu 14.46 - Ciulniţa 15.42 - Feteşti 16.48 - Saligny Gr. Est 17.38 - Medgidia 17.57 - Dorobanţu 18.12 - Palas 18.52 - Constanţa 19.02

                                    1 2 c d b r

15.00        P    8033       Pantelimon 15.15 - Lehliu 16.36 - Ciulniţa 17.35 - Feteşti 18.48

                                    1 2 c d b r

17.29        P    8015       Pantelimon 17.44 - Pasărea 17.52 - Lehliu 19.19 - Ciulniţa 20.24 - Feteşti 21.24

                                    1 2 c d b r

19.53        P    8021       Pantelimon 20.07 - Pasărea 20.15 - Lehliu 21.42 - Ciulniţa 22.42 - Călăraşi Sud 23.33

                                    1 2 c d b r 

Mersul Trenurilor 2009 Tabel plecari trenuri din Gara de Nord Bucuresti

Bucureşti Nord Gr.A

    05.00    A      1537      Buftea 05.15 - Crivina 05.30 - Ploieşti Vest 05.47 - Buda 05.54 - Floreşti Prahova Hm. 06.04 - Câmpina 06.16

                                     1 2 c d b r

    05.10    P      5009      Chitila 05.23 - Buftea 05.32 - Brazi 06.11 - P. M. Ram. Ploiesti Tj. 06.18 - Ploieşti Sud 06.27 - Ploieşti Est 06.38 - Valea Călugărească Hm 06.47 - Buzău 08.10 - Râmnicu Sărat 09.05 - Focşani 09.48 - Mărăşeşti 10.22

                                     1 2 c d b r

    05.15    A      14093    Videle 05.57 - Roşiori Nord 06.40 - Drăgăneşti Olt 07.12 - Caracal 07.30 - Craiova 08.11 - Filiaşi 08.48 - Strehaia hc. 09.12 - Balota 09.40 - Drobeta Tr. Severin 10.10 - Orşova 10.50 - Băile Herculane 11.11 - Caransebeş 12.33 - Lugoj 13.06 - Timişoara Nord 13.49

                                     1 2 c d b r      Tren  Regiotrans

    05.20    A      1891      Titu 06.05 - Găeşti 06.25 - Goleşti 06.48 - Piteşti 07.00 - Costeşti 07.33 - Slatina 08.25 - Piatra Olt 08.45 - Balş 08.57 - Craiova 09.28           (Pietroşiţa 07.30, Câmpulung 07.55)

                                     1 2      Are vagoane pentru Pietrosita tr.1881 si pentru Câmpulung  tr.1991.

    05.35    IC     571        Făurei 07.45 - Brăila 08.22 - Galaţi 08.58

                                     1 2 c d b r

    05.45    R      791        DROBETA

                                     Videle 06.27 - Roşiori Nord 07.10 - Caracal 07.55 - Craiova 08.36 - Filiaşi 09.04 - Strehaia hc. 09.29 - Balota 10.07 - Drobeta Tr. Severin 10.42

                                     1 2 c d b r

    05.50    IC     374        PANNONIA

                                     Ploieşti Vest 06.31 - Sinaia 07.43 - Predeal 08.20 - Braşov 08.52 - Mediaş 11.37 - Blaj 12.15 - Alba Iulia 12.48 - Simeria 13.38 - Deva 13.54 - Arad 15.51 - Curtici 16.06 - Lokoshaza 16.30 - Szolnok 18.00 - Budapest Keleti 18.47 - Gyor 21.32 - Praga Hl.n. 06.14  (Munchen Hbf. 06.15)

                                     1 2 c d b r Are vagoane pentru Munchen

    05.56    P      9101      Chitila 06.07 - Ram. Săbăreni 06.11 - Titu 06.56 - Târgovişte 07.41 - Teiş Hm. 07.50 - Aninoasa Hm. 07.55 - Pietroşiţa 08.52

                                     1 2 c

    06.02    IC     551        MIHAI EMINESCU

                                     Ploieşti Sud 06.43 - Buzău 07.44 - Focşani 08.52 - Adjud 09.43 - Bacău 10.25 - Roman 10.58 - Paşcani 11.28 - Suceava 12.11 - Suceava Nord 12.20 (Iaşi 12.47)

                                     1 2 c d b r Are vagoane pentru Iaşi,  tr.564.

    06.13    P      3001      Chitila 06.26 - P. mac. R1 Buciumeni 06.32 - Buftea 06.38 - Brazi 07.23 - P. M. Ram. Ploiesti Tj. 07.30 - Ploieşti Vest 07.37 - Buda 07.46 - Câmpina 08.08 - Sinaia 09.33 - Predeal 10.19 - Dârste 10.48 - Braşov 10.56

                                     1 2 c d b r

    06.19    P      9021      Chitila 06.30 - Titu 07.25 - Călineşti Hm. 08.25 - Goleşti 08.38 - Piteşti 08.52

                                     1 2 c d b r

    06.25    R      1131      Medgidia 09.34 - Negru Vodă 10.52 - Kardam 11.40 - Varna 14.45

                                     1 2 c d b r Circulă în perioada 15.06.2009 - 06.09.2009

    06.26    R      382        BULGARIA EXPRES

                                     Ploieşti Sud 07.15 - Buzău 08.19 - Focşani 09.33 - Bacău 11.14 - Paşcani 12.21 - Suceava 13.15 - Dorneşti 14.03 - Vicşani 14.21 - Vadu Siretului 15.10 - Cernăuţi 18.16 - (Lvov 08.05) - Kiew Pass.09.29 - (Minsk 06.01) - Moscowa Pass.Kiew 22.36

                                     1 2 c d b r

    296                            CFR - SA

    06.45    IC     591        BANAT

                                     Roşiori Nord 08.04 - Craiova 09.26 - Drobeta Tr. Severin 11.12 - Băile Herculane 11.57 - Caransebeş 13.18 - Lugoj 13.50 - Timişoara Nord 14.33

                                     1 2 c d b r

    06.59    A      1822      Lehliu 08.07 - Ciulniţa 09.00 - Feteşti 09.47 - Cernavodă Pod 10.08 - Medgidia 10.34 - Constanţa 11.16

                                     1 2

    07.01    R      875        Ploieşti Sud 07.43 - Buzău 08.47 - Făurei 09.45 - Brăila 10.23 - Galaţi 11.00

                                     1 2 c d b r

    07.07    R      11831    Ploieşti Vest 07.48 - Sinaia 08.57 - Buşteni 09.09 - Azuga 09.19 - Predeal 09.35 - Braşov 10.07

                                     1 2 c d b r Circulă în perioada 14.12.2008 - 28.02.2009

    07.20    A      1789      Titu 08.05 - Găeşti 08.25 - Goleşti 08.48 - Piteşti 09.00  (Curtea de Argeş 09.50)

                                     1 2 c d b r Are vagoane pentru Curtea de Argeş tr.1591.

    07.30    A      1745      Ploieşti Vest 08.11 - Câmpina 08.34 - Breaza hc. 08.44 - Comarnic 09.00 - Sinaia 09.26 - Buşteni 09.38 - Predeal 10.05 - Braşov 10.37 - Augustin Hm. 11.39 - Rupea 12.08 - Sighişoara 12.59 - Dumbrăveni 13.17 - Mediaş 13.33 - Copşa Mică 13.47 - Blaj 14.13 - Teiuş 14.30 - Aiud Hm. 14.43 - Războieni 15.04 - Câmpia Turzii 15.20 - Cluj Napoca 16.15 - Gherla 17.05 - Dej Călători 17.21 - Gâlgău 17.51 - Ileanda 18.06 - Jibou 18.38 - Benesat Hm. 18.54 - Ulmeni Sălaj 19.03 - Baia Mare 19.29 - Buşag Hm. 19.56 - Seini 20.23 - Botiz Hm. 21.05 - Satu Mare 21.12

                                     1 2 c d b r

    07.36    A      1533      Buftea 07.51 - Ploieşti Vest 08.27

                                     1 2 c d b r

    07.40    P      5021      Pajura Hm.  07.53 - Chitila 08.02 - Buftea 08.10 - Brazi 08.45 - P. M. Ram. Ploiesti Tj. 08.51 - Ploieşti Sud 08.58 - Ploieşti Est 09.18 - Valea Călugărească Hm 09.27 - Buzău 10.55

                                     1 2 c d Nu circulă în zilele de sâmbătă, duminică şi sărbătorile legale

    07.45    IC     581        MAMAIA

                                     Ciulniţa 09.36 - Feteşti 10.24 - Cernavodă Pod 10.46 - Medgidia 11.12 - Constanţa 11.54 - Eforie Nord 12.26 - Eforie Sud 12.35 - Costineşti 12.53 - Costineşti Tabără hc. 12.58 - Neptun hc. 13.12 - Mangalia 13.28

                                     1 2  r In perioada sezonului estival circulă la Mangalia în rest se limitează la C-ţa.

    07.55    P      8121      Pajura Hm. 08.06 - Mogoşoaia 08.20 - Căciulaţi Hm. 08.38 - Armăşeşti Hm. 09.27 - Urziceni 09.42 - Broşteni Hm. 09.57 - Slobozia Veche 11.07

                                     1 2   Nu circula pe distanta Urziceni - Slobozia Veche pe perioada lucrarilor la linie.

    08.30    R      831        Ploieşti Vest 09.11 - Sinaia 10.26 - Buşteni 10.38 - Azuga 10.45 - Predeal 11.00 - Braşov 11.38

                                     1 2 c d b r

    08.45    R      11833    Ploieşti Vest 09.26 - Sinaia 10.38 - Buşteni 10.52 - Azuga 10.59 - Predeal 11.14 - Braşov 11.47

                                     1 2  Circulă în perioada 14.12.2008 - 28.02.2009 numai vineri, sâmbătă şi duminică,

    08.45    R      797        JIUL

                                     Videle 09.27 - Roşiori Nord 10.09 - Caracal 10.54 - Craiova 11.41

                                     1 2 c Circulă numai vineri, sâmbătă, duminică şi sărbătorile legale.

    09.00    IC     555        Ploieşti Sud 10.00 - Buzău 11.08 - Râmnicu Sărat 11.51 - Focşani 12.31 - Mărăşeşti 13.01 - Adjud 13.24 - Bacău 14.07

                                     1 2 c d b r

    09.20    A      1791      Titu 10.05 - Găeşti 10.25 - Goleşti 10.48 - Piteşti 11.00 (Pietroşiţa 11.30)

                                     1 2 c  Are vagoane pentru Pietroşiţa  tr.1883.

    09.20    A      1636      Lehliu 10.28 - Ciulniţa 11.18 - Feteşti 12.06 - Cernavodă Pod 12.28 - Medgidia 12.55 - Constanţa 13.37

                                     1 2 c d b r

                                     297

    09.30    A      1671      Urziceni 10.28 - Făurei 11.36 - Ianca Haltă hc. 11.52 - Brăila 12.23 - Barboşi 12.41 - Galaţi 13.01

                                     1 2 c

    09.42    A      1621      Ploieşti Vest 10.23 - Câmpina 10.51 - Breaza hc. 11.04 - Sinaia 11.42 - Buşteni 11.54 - Azuga 12.02 - Predeal 12.17 - Braşov 12.49 - Codlea Hm. 13.15 - Făgăraş 14.10 - Ucea 14.32 - Avrig Hm. 14.53 - Tălmaciu Hm. 15.12 - Sibiu 15.30 - Sălişte Hm. 16.11 - Sebeş Alba 17.14 - Vinţu de Jos 17.24 - Şibot 17.45 - Orăştie 17.58 - Simeria 18.12 - Deva 18.23 - Ilia 18.46 - Margina 19.28 - Făget 19.39 - Lugoj 20.33 - Buziaş 21.04 - Timişoara Nord 21.49

                                     1 2 c d b r

    09.45    R      821        Videle 10.32 - Roşiori Nord 11.12 - Caracal 11.58 - Piatra Olt 12.28 - Drăgăşani 12.58 - Govora 13.28 - Râmnicu Vâlcea 13.40 - Călimăneşti Hm. 13.59 - Păuşa h. 14.05

                                     1 2 c d b r

    10.00    A      14032    Ciulniţa 12.00 - Feteşti 12.52 - Medgidia 13.38 - Constanţa 14.23

                                     1 2 c d b r      Tren  Regiotrans

    10.20    P      9025      Chitila 10.35 - Titu 11.33 - Călineşti Hm. 12.29 - Goleşti 12.40 - Piteşti 12.51

                                     1 2 c d b r

    10.30    A      1535      Buftea 10.45 - Ploieşti Sud 11.22

                                     1 2 c d b r Nu circulă în perioada închiderilor de linie.

    10.45    IC     593        TIMIŞ - CERNA

                                     Videle 11.27 - Roşiori Nord 12.12 - Caracal 12.57 - Craiova 13.39 - Filiaşi 14.10 - Strehaia hc. 14.34 - Drobeta Tr. Severin 15.30 - Orşova 15.58 - Băile Herculane 16.18 - Caransebeş 17.46 - Lugoj 18.18 - Timişoara Nord 19.00

                                     1 2 c d b r

    11.03    R      751        NICOLAE IORGA

                                     Ploieşti Sud 11.47 - Buzău 12.52 - Râmnicu Sărat 13.29 - Focşani 14.07 - Mărăşeşti 14.39 - Adjud 15.03 - Bacău 15.46 - Roman 16.19 - Paşcani 16.51 - Dolhasca 17.15 - Vereşti 17.34 - Leorda 18.24 - Botoşani 18.55 (Suceava Nord 18.06)

                                     1 2 c d b r Are vagoane pentru Suceava Nord, tren 755.

    11.20    A      1893      Titu 12.05 - Găeşti 12.25 - Goleşti 12.48 - Piteşti 13.00 - Costeşti 13.26 - Slatina 14.18 - Piatra Olt 14.38 - Balş 14.50 - Craiova 15.30

                                     1 2 c d b r

    12.00    R      661        DIMITRIE CANTEMIR

                                     Ploieşti Sud 12.46 - Buzău 13.53 - Râmnicu Sărat 14.31 - Focşani 15.09 - Tecuci 16.00 - Bârlad 16.54 - Vaslui 17.51 - Nicolina 18.49 - Iaşi 19.01

                                     1 2 c d b r

    12.16    R      463        ROMÂNIA

                                     Videle 13.07 - Giurgiu Nord 14.05 - Ruse 14.45 -Thessaloniki 06.24 (Istanbul 08.25)

                                     1 2 c d b r Are vagoane pentru Istanbul tabela D, tren 491.

    12.35    A      1675      Ploieşti Sud 13.17 - Buzău 14.27 - Făurei 15.24 - Ianca Haltă hc. 15.38 - Brăila 16.05 - Barboşi 16.23 - Galaţi 16.43

                                     1 2 c d b r

    12.45    R      693        PORŢILE DE FIER

                                     Roşiori Nord 14.14 - Caracal 14.58 - Craiova 15.39 - Filiaşi 16.12 - Strehaia hc. 16.36 - Drobeta Tr. Severin 17.26 - Orşova 18.03 - Băile Herculane 18.25 - Caransebeş 19.50 - Lugoj 20.23 - Timişoara Nord 21.06

                                     1 2 c d b r

    298                             

    13.00    IC     531        AVRAM IANCU

                                     Ploieşti Vest 13.40 - Sinaia 14.45 - Predeal 15.16 - Braşov 15.48 - Sighişoara 17.55 - Blaj 19.05 - Teiuş 19.23 - Războieni 20.05 - Câmpia Turzii 20.22 - Cluj Napoca 21.16 - Huedin 22.27 - Aleşd 23.35 - Oradea 00.04

                                     1 2  r Are vagone pentru Arad  tr.525 şi pentru Tg.Mureş  tren 549.

                IC     525        AUREL VLAICU

                                     Ploieşti Vest 13.40 - Sinaia 14.45 - Predeal 15.16 - Braşov 15.48 - Sighişoara 17.55 - Blaj 19.05 - Teiuş 19.23 - Alba Iulia 20.07 - Vinţu de Jos 20.18 - Simeria 20.59 - Deva 21.09 - Arad 23.07

                                     1 2  r

                IC     549        PETRU MAIOR

                                     Ploieşti Vest 13.40 - Sinaia 14.45 - Predeal 15.16 - Braşov 15.48 - Sf.Gheorghe 16.26 - Băile Tuşnad 17.08 -Miercurea Ciuc 17.49 - Siculeni 18.00 -Izvorul Mureşului Hm. 18.30 - Gheorghieni 18.47 - Topliţa 19.24 - Deda 20.41 - Reghin 21.32 - Târgu Mureş Nord Hm.22.12 - Târgu Mureş 22.27

                                     1 2  r

    13.08    P      5005      Chitila 13.22 - Buftea 13.30 - Brazi 14.07 - P. M. Ram. Ploiesti Tj. 14.14 - Ploieşti Sud 14.22 - Ploieşti Est 14.31 - Valea Călugărească Hm 14.41 - Buzău 16.05 - Râmnicu Sărat 16.57 - Focşani 17.40 - Mărăşeşti 18.13 - Adjud 19.04

                                     1 2 c d

    13.20    A      1793      Titu 14.05 - Găeşti 14.25 - Goleşti 14.48 - Piteşti 15.00 (Pietroşiţa 15.30, Câmpulung 15.55)

                                     1 2  Are vagoane pentru Pietroşiţa tr.1885 şi pentru Câmpulung  tr.1993.

    13.41    A      1673      Urziceni 14.39 - Pogoanele 15.13 - Făurei 15.49 - Ianca Haltă hc. 16.04 - Brăila 16.32 - Barboşi 16.52 - Galaţi 17.13

                                     1 2 c d

    13.45    R      823        Videle 14.26 - Roşiori Nord 15.05 - Drăgăneşti Olt 15.33 - Caracal 15.50 - Piatra Olt 16.33 - Drăgăşani 17.01 - Băbeni 17.26 - Govora 17.35 - Râmnicu Vâlcea 17.48

                                     1 2 c d b r

    14.00    R      651        ALEXANDRU CEL BUN

                                     Ploieşti Sud 14.42 - Buzău 15.47 - Râmnicu Sărat 16.24 - Focşani 17.02 - Adjud 17.56 - Bacău 18.40 - Roman 19.23 - Paşcani 19.55 - Dolhasca 20.12 - Vereşti 20.29 - Suceava 20.41 - Suceava Nord 20.50 (Piatra Neamţ 20.14)

                                     1 2 c d b r Are vagoane pentru Piatra Neamţ tren 657.

    14.00    R      681        MAREA NEAGRA

                                     Ciulniţa 15.50 - Feteşti 16.37 - Cernavodă Pod 16.57 - Medgidia 17.23 - Constanţa 18.05 - Eforie Nord 18.39 - Eforie Sud 18.48 - Costineşti 19.06 - Costineşti Tabără hc. 19.11 - Neptun hc. 19.25 - Mangalia 19.39

                                     1 2 c d b r

    14.11    P      3005      Chitila 14.25 - Buftea 14.33 - Brazi 15.11 - P. M. Ram. Ploiesti Tj. 15.17:30 - Ploieşti Vest 15.24 - Buda 15.34 - Câmpina 15.57 - Sinaia 16.59 - Predeal 17.43 - Dârste 18.12 - Braşov 18.20

                                     1 2

    14.20    P      9103      Chitila 14.35 - Titu 15.23 - Târgovişte 16.20 - TEIŞ Hm. 16.33 - Aninoasa Hm. 16.38 - Pietroşiţa 17.43

                                     1 2 c d b r

    14.35    P      7033      Pajura Hm.  14.46 - Mogoşoaia 14.58 - Căciulaţi Hm. 15.16 - Armăşeşti Hm. 15.58 - Urziceni 16.11

                                     1 2 c d b r

    14.45    A      1725      Videle 15.28 - Roşiori Nord 16.10 - Drăgăneşti Olt 16.40 - Caracal 16.58 - Craiova 17.40 - Filiaşi 18.10 - Turceni 18.33 - Rovinari 19.08 - Târgu Jiu 19.37

                                     1 2 c d b r

                                     299

    15.00    IC     557        Ploieşti Sud 15.42 - Buzău 16.46 - Focşani 17.55 - Mărăşeşti 18.26 - Adjud 18.46 - Bacău 19.33 - Piatra Neamţ 20.42 - Bicaz 21.15  (Comăneşti 20.34)

                                     1 2 c d b r Are automotor pentru Comăneşti,  tr.559.

    15.20    A      1795      Titu 16.05 - Găeşti 16.25 - Goleşti 16.48 - Piteşti 17.00 - Costeşti 17.25 - Slatina 18.18 - Piatra Olt 18.38

                                     1 2 c d b r

    15.30    R      827        Ploieşti Vest 16.11 - Sinaia 17.22 - Predeal 17.52 - Braşov 18.26 - Codlea Hm. 18.51 - Făgăraş 19.42 - Ucea 20.03 - Avrig Hm. 20.23 - Tălmaciu Hm. 20.40 - Sibiu 20.57

                                     1 2 c d b r

    15.40    IC     575        Ploieşti Sud 16.22 - Buzău 17.26 - Făurei 18.23 - Brăila 19.00 - Galaţi 19.35

                                     1 2 c d b r

    15.45    IC     595        TIMIŞOARA '89

                                     Videle 16.25 - Roşiori Nord 17.05 - Craiova 18.26 - Drobeta Tr. Severin 20.11 - Băile Herculane 20.55 - Caransebeş 22.15 - Lugoj 22.47 - Timişoara Nord 23.30

                                     1 2 c d b r

    15.50    A      11655    Ploieşti Sud 16.32 - Buzău 17.40 - Râmnicu Sărat 18.18 - Focşani 18.56 - Mărăşeşti 19.28 - Adjud 19.54 - Bacău 20.38

                                     1 2 c d b r  Circulă cu ordin special

    16.00    A      1661      Ploieşti Sud 16.42 - Mizil 17.17 - Buzău 17.50 - Râmnicu Sărat 18.28 - Focşani 19.06 - Tecuci 19.58 - Bârlad 20.53 - Crasna 21.31 - Vaslui 21.53 - Buhăieşti 22.13 - Nicolina 22.57 - Iaşi 23.08

                                     1 2 c

    16.18    R      683        Lehliu 17.32 - Ciulniţa 18.17 - Feteşti 19.12 - Cernavodă Pod 19.39 - Medgidia 20.09 - Nicolae Bălcescu 20.33 - Cogealac 21.04 - Baia Dobrogea 21.29 - Babadag 21.53 - Tulcea Oraş 22.42

                                     1 2 c d b r

    16.20    A      1735      Buftea 16.34 - Crivina 16.50 - Ploieşti Vest 17.08 - Câmpina 17.31

                                     1 2 c d b r

    16.26    P      3007      Chitila 16.39 - Buftea 16.47 - Brazi 17.29 - P. M. Ram. Ploiesti Tj. 17.41 - Ploieşti Vest 17.49 - Buda 17.57 - Câmpina 18.20 - Sinaia 19.35 - Predeal 20.15 - Dârste 20.46 - Braşov 20.54

                                     1 2 c d b r

    16.45    R      795        OLTENIA

                                     Videle 17.28 - Roşiori Nord 18.12 - Caracal 18.55 - Craiova 19.36

                                     1 2 c d b r

    16.45    R      346        DACIA

                                     Ploieşti Vest 17.24 - Câmpina 17.49 - Sinaia 18.36 - Predeal 19.07 - Braşov 19.39 - Mediaş 22.13 - Blaj 22.51 - Alba Iulia 23.24 - Simeria 00.13 - Arad 02.24 - Curtici 02.40 - Lokoshaza 03.10 - Szolnok 03.51 -Budapest Keleti 05.17 - Gyor 07.23 - Wien Westbf.08.57

                                     1 2 c d b r

    16.45    P      8123      Pajura Hm.  16.56 - Mogoşoaia 17.08 - Căciulaţi Hm. 17.32 - Armăşeşti Hm. 18.21 - Urziceni 18.35 - Broşteni Hm. 18.50 - Slobozia Veche 20.00

                                     1 2 c d b r

    16.51    P      5013      Chitila 17.04 - Buftea 17.12 - Brazi 17.54 - P. M. Ram. Ploiesti Tj. 18.01 - Ploieşti Sud 18.09 - Ploieşti Est 18.48 - Valea Călugărească Hm 18.58 - Buzău 20.17

                                     1 2 c d b r

    17.01    IC     553        ŞTEFAN CEL MARE

                                     Ploieşti Sud 17.42 - Buzău 18.44 - Focşani 19.52 - Adjud 20.43 - Bacău 21.25 - Roman 21.58 - Paşcani 22.28 - Suceava 23.11 - Suceava Nord 23.20

                                     1 2 c d b r

    300                             

    17.20    A      1895      Titu 18.05 - Găeşti 18.25 - Goleşti 18.48 - Piteşti 19.00 - Costeşti 19.33 - Slatina 20.32 - Piatra Olt 20.52 - Balş 21.04 - Craiova 21.35 (Pietroşiţa 19.30, Câmpulung 19.55)

                                     1 2 c Are vagoane pentru Pietrosita tr.1887 si pentru Câmpulung  tr.1995.

    17.33    A      1643      Ploieşti Vest 18.16 - Câmpina 18.40 - Breaza hc. 18.50 - Sinaia 19.28 - Buşteni 19.41 - Azuga 19.48 - Predeal 20.03 - Braşov 20.35 - Sfântu Gheorghe 21.16 - Băile Tuşnad Hm. 21.58 - Miercurea Ciuc 22.25 - Siculeni 22.41 - Izvoru Oltului 23.01 - Izvoru Mureşului Hm. 23.14 - Gheorghieni 23.41 - Topliţa 00.18 - Deda 01.36 - Sărăţel 02.27 - Beclean pe Someş 02.47 - Salva 03.22 - Coşbuc Hm. 03.51 - Telciu Hm. 04.03 - Fiad Hm. 04.24 - Romuli hc. 04.34 - Dealu Ştefăniţei 04.44 - Săcel Hm. 04.56 - Iza Hm. 05.07 - Vişeu de Jos 05.20 - Leordina 05.40 - Petrova Hm. 05.51 - Vişeu Bistra hc. 06.00 - Valea Vişeului 06.16 - Lunca la Tisa h. 06.51 - Bocicoi Hm. 06.56 - Sighetu Marmaţiei 07.14 (Rodna Veche 05.08)

                                     1 2 c d b r Are vagoane pentru Rodna Veche  tren 1842.

    17.45    A      1823      Videle 18.28 - Roşiori Nord 19.12 - Drăgăneşti Olt 19.44 - Caracal 20.02 - Craiova 20.45 - Filiaşi 21.15 - Cărbuneşti 22.00 - Târgu Jiu 22.30

                                     1 2 c d b r

    17.50    IC     561        Ploieşti Sud 18.33 - Buzău 19.35 - Focşani 20.42 - Tecuci Nord hc. 21.30 - Bârlad 22.04 - Vaslui 22.58 - Nicolina 23.48 - Iaşi 23.58

                                     1 2 c d b r

    18.30    A      1741      Ploieşti Vest 19.14 - Câmpina 19.38 - Breaza hc. 19.48 - Comarnic 20.04 - Sinaia 20.31 - Buşteni 20.53 - Predeal 21.13 - Braşov 21.45 - Rupea 23.06 - Sighişoara 23.54 - Dumbrăveni 00.12 - Mediaş 00.28 - Copşa Mică 00.42 - Blaj 01.08 - Teiuş 01.25 - Aiud Hm. 01.38 - Războieni 02.00 - Câmpia Turzii 02.16 - Cluj Napoca 03.11 - Aghireş 03.59 - Huedin 04.29 - Ciucea 04.52 - Bratca 05.16 - Aleşd 05.44 - Oradea 06.16 - Săcueni Bihor 07.09 - Valea lui Mihai 07.29 - Carei 07.58 - Satu Mare 08.29

                                     1 2 c d b r

    18.40    A      1539      Buftea 18.55 - Ploieşti Sud 19.32

                                     1 2 c d b r

    18.45    R      685        HISTRIA

                                     Lehliu 20.06 - Ciulniţa 20.55 - Feteşti 21.42 - Cernavodă Pod 22.04 - Medgidia 22.30 - Constanţa 23.12

                                     1 2 c d b r

    18.47    R      825        Videle 19.28 - Roşiori Nord 20.06 - Drăgăneşti Olt 20.37 - Caracal 20.55 - Piatra Olt 21.30 - Drăgăşani 22.07 - Băbeni 22.31 - Govora 22.39 - Râmnicu Vâlcea 22.52

                                     1 2 c d b r

    19.06    P      9107      Chitila 19.21 - Titu 20.18 - Târgovişte 21.04 - TEIŞ Hm. 21.14 - Aninoasa Hm. 21.19 - Fieni 22.05

                                     1 2 c d b r

    19.10    R      871        Urziceni 20.10 - Făurei 21.21 - Brăila 21.58 - Galaţi 22.33

                                     1 2 c d b r

    19.20    A      1797      Titu 20.05 - Găeşti 20.25 - Goleşti 20.48 - Piteşti 21.00  (Curtea de Argeş 21.50)

                                     1 2 c d b r Are vagoane pentru Curtea de Argeş  tr.1593.

    19.30    A      1553      Buftea 19.45 - Ploieşti Sud 20.14 - Mizil 20.46 - Buzău 21.19

                                     1 2 c d b r

    19.45    A      1691      Videle 20.28 - Roşiori Nord 21.11 - Drăgăneşti Olt 21.42 - Caracal 22.00 - Craiova 22.42 - Filiaşi 23.19 - Strehaia hc. 23.43 - Balota 00.11 - Drobeta Tr. Severin 00.42 - Orşova 01.14 - Băile Herculane 01.34 - Caransebeş 03.00 - Lugoj 03.32 - Timişoara Nord 04.15

                                     1 2 c d b r

                                     301

    19.47    P      7035      Pajura Hm.  19.58 - Mogoşoaia 20.10 - Căciulaţi Hm. 20.27 - Armăşeşti Hm. 21.17 - Urziceni 21.32

                                     1 2 c d b r

    19.50    EN    370        ISTER

                                     Ploieşti Vest 20.30 - Câmpina 20.52 - Sinaia 21.36 - Predeal 22.06 - Braşov 22.38 - Teiuş 02.02 - Alba Iulia 02.50 - Deva 03.47 - Arad 05.43 - Curtici 05.59 - Lokoshaza 06.30 - Szolnok 07.25 - Budapest Keleti 08.47

                                     1 2 c d b r Are vagoane pentru Satu Mare, tr.741.

                R      741        MARAMUREŞ

                                     Ploieşti Vest 20.30 - Câmpina 20.52 - Sinaia 21.36 - Predeal 22.06 - Braşov 22.38 - Teiuş 02.02 - Dej Călători 04.11 - Gălgău 04.47 - Jibou 05.34 - Baia Mare 06.27 - Satu Mare 07.54

                                     1 2 c d b

    19.57    R      402        PRIETENIA

                                     Ploieşti Sud 20.47 - Buzău 21.51 - Focşani 23.12 - Bacău 00.53 - Roman 01.29 - Iaşi 03.07 - Nicolina 03.16 - Cristeşti Jijia Frontieră 04.35 - Ungheni Prut Hm. 04.47 - Punct Control KPP 1 04.50 - Ungheni 05.24 - Chişinău 08.52

                                     1 2 c d b r

    20.04    R      383        BULGARIA EXPRES

                                     Giurgiu Nord 21.50 - Ruse 22.30 - Sofia 06.00   (Varna 06.55, Burgas 09.23)

                                     1 2 c d b r

    20.33    A      1635      Ploieşti Vest 21.14 - Câmpina 21.38 - Sinaia 22.28 - Buşteni 22.40 - Azuga 22.47 - Predeal 23.02 - Braşov 23.34 - Codlea Hm. 00.12 - Făgăraş 01.05 - Ucea 01.27 - Avrig Hm. 01.47 - Tălmaciu Hm. 02.04 - Sibiu 02.22

                                     1 2 c d b r  Are vagoane pentru Oradea tren 1631

                A      1631      Ploieşti Vest 21.14 - Câmpina 21.38 - Sinaia 22.28 - Buşteni 22.40 - Azuga 22.47 - Predeal 23.02 - Braşov 23.34 - Sighişoara 01.37 -Mediaş 02.08 - Blaj 02.46 - Teiuş 03.04 - Aiud Hm. 03.17 - Războieni 03.39 - Câmpia Turzii 03.55 -Cluj Napoca 04.51 - Huedin 06.01 - Aleşd 07.21 - Oradea 07.51

                                     1 2 c d b r

    20.49    A      14033    Ploieşti Vest 21.30 - Câmpina 22.08 - Sinaia 23.06 - Buşteni 23.18 - Predeal 23.39 - Braşov 00.08

                                     1 2 c d            Tren Regiotrans

    21.00    A      1653      Ploieşti Sud 21.43 - Mizil 22.18 - Buzău 22.52 - Râmnicu Sărat 23.32 - Focşani 00.11 - Mărăşeşti 00.44 - Adjud 01.10 - Bacău 01.54 - Roman 02.27 - Paşcani 02.59 - Dolhasca 03.23 - Vereşti 03.41 - Suceava 04.04 - Vama 05.24 - Câmpulung Est 05.39 - Câmpulung Mold. 05.46 - Pojorâta Hm. 06.03 - Vatra Dornei 06.55 - Vatra Dornei Băi hc. 06.59

                                     1 2 c d b r

    21.20    A      1799      Titu 22.05 - Găeşti 22.25 - Goleşti 22.48 - Piteşti 23.00

                                     1 2 c d b r

    21.21    R      360        BUCUREŞTI

                                     Videle 22.03 - Roşiori Nord 22.45 - Caracal 23.30 - Craiova 00.11 - Filiaşi 00.46 - Drobeta Tr. Severin 02.01 - Orşova 02.30 - Băile Herculane 02.50 - Caransebeş 04.11 - Lugoj 04.42 - Timişoara Nord 05.24 - Stamora Moraviţa 06.43 - Vrsac 07.29 - Beograd 05.54

                                     1 2 c d b r

    21.33    A      1641      Ploieşti Vest 22.16 - Câmpina 22.41 - Breaza hc. 23.01 - Sinaia 23.39 - Predeal 00.09 - Braşov 00.41 - Sfântu Gheorghe 01.21 - Băile Tuşnad Hm. 02.03 - Miercurea Ciuc 02.30 - Siculeni 02.41 - Izvoru Oltului 03.01 - Izvoru Mureşului Hm. 03.15 - Gheorghieni 03.33 - Topliţa 04.10 - Deda 05.36 - Sărăţel 06.34 - Beclean pe Someş 07.09 - Dej Călători 07.29 - Gâlgău 08.08 - Ileanda 08.23 - Jibou 08.57 - Benesat Hm. 09.23 - Ulmeni Sălaj 09.32 - Baia Mare 10.12   (Târgu Mureş 07.16, Bistriţa Nord 07.04, Zalău 10.13)

                                     1 2 c d Are vagoane pentru Tg.Mures tr.1843, Bistrita Nord tr.1846 si Zalau tr.1848

    302                             

    22.00    A      11661    Ploieşti Sud 22.41 - Buzău 23.43 - Focşani 00.56 - Tecuci 01.48 - Bârlad 02.59 - Crasna 03.37 - Vaslui 03.59 - Nicolina 04.57 - Iaşi 05.09

                                     1 2 c d b r                  Circulă cu ordin special

    22.30    A      1677      Ploieşti Sud 23.13 - Mizil 23.48 - Buzău 00.21 - Râmnicu Sărat 00.59 - Focşani 01.38 - Mărăşeşti 02.11

                                     1 2 c d b r Circulă numai duminica

    22.45    R      695        VALAHIA

                                     Videle 23.26 - Roşiori Nord 00.05 - Craiova 01.25 - Drobeta Tr. Severin 03.10 - Băile Herculane 03.58 - Caransebeş 05.20 - Lugoj 06.00 - Timişoara Nord 06.55 (Reşiţa Sud 06.45)

                                     1 2 c d b r Are vagoane pentru Reşiţa Sud, trenul 699.

    23.00    R      663        TREI IERARHI

                                     Ploieşti Sud 23.42 - Buzău 00.47 - Râmnicu Sărat 01.25 - Focşani 02.03 - Tecuci 02.56 - Bârlad 03.50 - Crasna 04.28 - Vaslui 04.50 - Nicolina 05.48 - Iaşi 06.00

                                     1 2 c d b r

    23.30    A      11651    Ploieşti Sud 00.11 - Buzău 01.18 - Râmnicu Sărat 01.57 - Focşani 02.36 - Mărăşeşti 03.13 - Adjud 03.39 - Bacău 04.24 - Roman 04.59 - Paşcani 05.32 - Dolhasca 05.57 - Vereşti 06.15 - Suceava 06.28 - Suceava Nord 06.37

                                     1 2             Circulă cu ordin special

    23.46    A      1821      Videle 00.28 - Roşiori Nord 01.10 - Drăgăneşti Olt 01.41 - Caracal 01.59 - Craiova 02.40 - Filiaşi 03.17 - Cărbuneşti 03.57 - Târgu Jiu 04.27 - Valea Sadului Hm. 04.49 - Petroşani 05.37 - Subcetate 07.00 - Călan Hm. 07.14 - Simeria 07.32 - Deva 07.48 - Ilia 08.13 - Săvârşin 08.44 - Radna 09.23 - Arad 09.57   (Budapest Keleti 14.47, Veneţia 07.16)

                                     1 2 c d  r Are vagoane pentru Veneţia, pentru tr.354.

    23.50    R      753        PETRU RAREŞ

                                     Ploieşti Sud 00.32 - Buzău 01.37 - Focşani 02.52 - Mărăşeşti 03.27 - Adjud 03.53 - Bacău 04.36 - Roman 05.10 - Paşcani 05.43 - Dolhasca 06.07 - Vereşti 06.27 - Leorda 07.22 - Botoşani 07.46  (Suceava Nord 06.55)

                                     1 2 c d  r Are vagoane pentru Suceava Nord,  tren 757.